Selâhaddinin Kitabı (İslam Beşlisi, #2) Tariq Ali

ISBN:

Published:

Paperback

386 pages


Description

Selâhaddinin Kitabı (İslam Beşlisi, #2)  by  Tariq Ali

Selâhaddinin Kitabı (İslam Beşlisi, #2) by Tariq Ali
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 386 pages | ISBN: | 6.35 Mb

Selahaddin Eyyubi. Kahire ve Şam Sultanı. İslam dünyasının en büyük hükümdarlarından biri. Kudüsü Haçlıların elinden kurtaran Kürt Savaşçı. Tarık Ali bu tarihsel romanında Selahaddin Eyyubiyi Yalan ve gerçek aynı yatakta sarmaş dolaş olmuşlarsa,MoreSelahaddin Eyyubi. Kahire ve Şam Sultanı. İslam dünyasının en büyük hükümdarlarından biri. Kudüsü Haçlıların elinden kurtaran Kürt Savaşçı. Tarık Ali bu tarihsel romanında Selahaddin Eyyubiyi Yalan ve gerçek aynı yatakta sarmaş dolaş olmuşlarsa, onları birbirinden ayırmak çok güçtür diyen Yahudi sır katibi İbn Yakubun ağzından yorumluyor.

Sultanın hayatı aynı zamanda onun cihadını, cihadı da hayatını yansıtıyor. Biz de Ortaçağda geniş bir coğrafyada İslam düzeninin zengin, karmaşık, etkileyici ve aynı zamanda açıklayıcı destanını okuyoruz. Üstelik, Selahaddinin Mısırdaki Fatımi Hanedanını çökertip Suriye ve Mısır Sultanlığına getirilmesinden Kudüs almasına kadar yaşanan tarihi dönemdeki olayların hikayesi tam bir dedektif romanı akıcılığında- erkekleri, kadınları, hadımları ve cariyeleriyle bir erotik roman tadında.

Dahası, İslam dnyasının bu ilk büyük cihadının öyküs, kale duvarlarının arkasında toplanan savaş meclislerinde alınan gizli kararlarından ordu karargahlarında pişen yemeğin tadına kadar, görsel bir şölen lezzetinde. Selahaddinin Kitabı, Tarık Alinin esas olarak Batı Hıristiyanlığı ile İslam dünyası arasındaki uzun süreli karşılaşmayı işlediği dörtlemenin ikinci kitabı. Edward Saide göre, bu çok eski döneme ait hikaye, hayal bile edemeyeceğimiz kadar bize yakın olayları ve karakterleriyle, Kahire, Şam ve Bağdattaki güncel olayları izleyenlere hiç de yabancı gelmeyecek kadar çağımıza ait bir anlatı.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Selâhaddinin Kitabı (İslam Beşlisi, #2)":


piotokyo.com

©2013-2015 | DMCA | Contact us